Ul. Siostry Faustyny 70, 30 – 608 Kraków

Formy pomocy rodzinnej

Pomoc prawna

Czas trwania 1h, Koszt 140 zł

Pomoc prawna, to konsultacja z zakresu prawa państwowego oraz prawa kanonicznego Kościoła Rzymskokatolickiego. Pomoc prawna udzielana jest w zakresie:

- prawa rodzinnego i opiekuńczego,
- prawa cywilnego,
- prawa karnego,
- prawa kanonicznego małżeńskiego.

mediacje rodzinne

Czas trwania 1h, Koszt 180 zł

Mediacje rodzinne to poufny proces rozwiązywania sporów i konfliktów rodzinnych w którym pomaga mediator.

Proces mediacji poprzedzony jest pre-mediacjami, podczas których mediator zapoznaje strony z zasadami mediacji i diagnozuje czy problem stron jest możliwy do mediacji. Spotkanie mediacyjne trwa około 1, 5 h, proces mediacyjny składa się z kilku spotkań.
Obszary mediacji rodzinnych, to w szczególności:

- rozwiązywanie konfliktów przedmałżeńskich
- rozwiązywanie konfliktów małżeńskich
- rozwiązywanie konfliktów między rodzicami i dziećmi

Pomoc duszpasterska

Pomoc duszpasterska jest spojrzeniem na Twoją życiową sytuację z perspektywy wiary i wartości duchowych. Podczas rozmowy z kapłanem możesz opowiedzieć o swojej życiowej sytuacji, trudnościach i dylematach oraz zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami jakie dostarcza życie sakramentalne (sakrament pokuty i pojednania, Eucharystia, sakrament małżeństwa) i modlitwa.

Obszary pomocy duszpasterskiej/duchowej to w szczególności:

- wątpliwości odnośnie co do wyboru przyszłego małżonka,
- kryzysy małżeńskie (zdrada małżonka, rozwód),
- związki niesakramentalne,
- utrata dziecka, śmierć bliskiej osoby,
niepłodność,
- etyka życia małżeńskiego i rodzinnego (in vitro, antykoncepcja, aborcja).

Pomoc duchowa/duszpasterska jest świadczona bezpłatnie.

Rozmowa z Doradcą Życia Rodzinnego

Jest to spotkanie, na którym doradca wspiera i próbuje pomóc w rozwiązaniu zgłaszanego problemu. Pierwsze spotkanie z doradcą życia rodzinnego ma charakter spotkania-konsultacji, na której korzystający przedstawia problem i zostaje udzielona porada z ewentualnym zaproponowaniem planu kolejnych spotkań. Porada doradcy życia rodzinnego może wiązać się z rozeznaniem i zaproponowaniem możliwych prawidłowych rozwiązań. Wraz z korzystającym/mi zostają omówione ewentualne zagrożenia i trudności przy realizacji wybranych rozwiązań. W ramach poradnictwa jest możliwość uzyskania pomocy i poprawy relacji w małżeństwie i rodzinie poprzez:

- naukę prawidłowej komunikacji,
- rozeznanie przyczyn konfliktów i naukę prawidłowego ich rozwiązywania,
- edukację w zakresie pielęgnacji miłości małżeńskiej i rodzinnej,
- opracowanie modelu wychowawczego dzieci,
- edukację seksualną,
- naukę metody planowania rodziny,
- wsparcie w żałobie,
- wsparcie po stracie dziecka.

Wsparcie Doradcy Życia Rodzinnego jest świadczone bezpłatnie.

Macierzyństwo i płodność

Jeśli masz problemy w karmieniu piersią lub przygotowujesz się do karmienia, gdyż wkrótce urodzi się Twoje dziecko, zachęcamy Cię do skorzystania z profesjonalnej porady doradcy laktacyjnego.
Jeśli w swoim małżeństwie zdecydowaliście się rozpocząć naukę prowadzenia obserwacji cyklu kobiecego, zarówno tego prawidłowego i regularnego, jak i nieprawidłowego, zapraszamy na spotkanie z instruktorem Creighton Model System (CrMS). Ten model obserwacji wykorzystuje się do planowania rodziny, monitorowania zdrowia kobiecego i leczenia metodą NaProTECHNOLOGY

SZKOLENIE MODELU CREIGHTON

Czas trwania 2h, 170zł + cena materiałów

SZKOLENIE MODELU CREIGHTON
Podstawowe szkolenie to:
1) Sesja Wprowadzająca,
2) ok. 8 Folow-upów szkoleniowych w ciągu roku,
3) zalecana dalsza kontynuacja w ramach „Konsultacji MRP” co 6-12 miesięcy.

Spotkanie informacyjne i wprowadzające do szkolenia Modelu Creighton (CrMS). Daje możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat:
- Modelu Creighton i NaProTECHNOLOGY
- Obserwacji cyklu, ich zapisu w karcie, interpretacji okresu płodnego i niepłodnego, zaburzeń zdrowia ginekologicznego
Wiadomości przygotowują użytkowników do podjęcia szkolenia Modelu Creighton. Dalsze nauka odbywa się już indywidualnie na 2-3 tygodniowym wstępnym zapisie w karcie obserwacji.
Jeśli przystępujesz do szkolenia po spotkaniu masz możliwość zakupu materiałów szkoleniowych. Podstawowe szkolenie to ok. 8 Folow-upów w ciągu roku.

Indywidualne szkolenie Metody Rotzera

Podstawowe szkolenie to ok. 6 godzinnych spotkań w ciągu pięciu miesięcy. Czas trwania 1h, Koszt 150 zł

Autorski program szkolenia: zasady prowadzenia obserwacji, zapisu w karcie, wyznaczanie dni płodnych i niepłodnych, interpretacja karty. Nauka obejmuje cykle regularne i nieregularne, prawidłowe i nieprawidłowe. Program dostosowany indywidualnie i może obejmować m.in.: okres starania o poczęcie dziecka, po porodzie, prawdy i mity karmienia piersią lub okres przejściowy, prawdy i mity premenopauzy, itp.

Częstotliwość spotkań szkoleniowych:
2., 3. po dwóch tygodniach od poprzedniego spotkania.
4., 5. po czterech tygodniach
6. po ośmiu tygodniach

Zalecana jest kontynuacja konsultacji („Konsultacje MRP”) co 6-12 miesięcy dla zachowania skuteczności metody (prawidłowości w prowadzeniu obserwacji, zapisu, interpretacji). W przypadku planowania wizyty u ginekologa interpretującego karty obserwacji zaleca się przygotowanie kart u nauczyciela i uzyskania (w razie potrzeby) pisemnego komentarza do karty w ramach „Konsultacji MRP”

Konsultacje MRP

Czas trwania 1h, indywidualne Koszt 150 zł
To spotkanie dla osób, które:

- Są po podstawowym szkoleniu Model Creighton (ok. 8 spotkań w ciągu roku). Zalecana kontynuacja w ramach „Konsultacji MRP” może mieć miejsce co 6-12 miesięcy dla zachowania standardu postępowania (standardu: obserwacji, zapisu, interpretacji); karty obserwacji kupuje się jedynie w ramach odbytych konsultacji; w przypadku planowania wizyty u Konsultanta Medycznego (naprotechnologa) instruktor sprawdza standard postępowania, w tym poprawność zapisu w karcie i wypisuje (w razie potrzeby) pisemny komentarz do karty dla lekarza.

- Znają już Metodę Rotzera, a chcą skonsultować karty, mają pytania lub wątpliwości, widzą coś niepokojącego w obserwacjach lub karcie, chcą przygotować się do wizyty lekarskiej.

- Myślą o podjęciu nauki, ale mają pytania i wątpliwości, nie wiedzą jaka metoda byłaby dla nich najlepsza.

KONSULTACJE DIETETYCZNE

Czas trwania: pierwsza wizyta 1h, 150 zł, kolejne 0,5h 100 zł

W czasie konsultacji, w zależności od potrzeb ma miejsce:
wywiad, analiza wyników badań i dziennika żywieniowego, wspólne ustalenie celu działań, edukacja dietetyczna, kształtowanie umiejętność doboru prawdziwie zróżnicowanych składników diety, ustalenie kroków stopniowej zmiany nawyków żywieniowych, analiza postępu tych zmian, poznawanie roli warzyw w diecie oraz szukanie nowych pomysłów na ich spożywanie, wspieranie prawidłowej flory bakteryjnej, ustalanie kolejnych kroków eliminacji produktów żywnościowych przy zdiagnozowanej nadwrażliwości pokarmowej, współtworzenie jadłospisu jakościowego dostosowanego do potrzeb, trybu życia i gustów podniebiennych.

KONSULTACJE LAKTACYJNE

Wizyta trwa ok. 1 godz. Koszt 150 zł

W czasie spotkania w oceniany jest mechanizm ssania dziecka, bada piersi mamy, jeśli jest taka potrzeba waży dziecko. Najważniejszą częścią wizyty jest przystawienie dziecka do piersi i obserwacja ssania.

Otrzymasz pomoc w zakresie:
- problemów z ilością pokarmu (nawał, nadprodukcja lub niedobór pokarmu, relaktacja)
- dolegliwości piersi (zastój, zapalenie piersi, bolesne lub uszkodzone brodawki)
- problemów ze ssaniem (dziecko źle ssie, nie chce ssać, słabo lub krótko ssie),
- alternatywnych metod dokarmiania dziecka niezaburzających mechanizmu ssania,
- rozpoznawania powrotu płodności po porodzie.

Konsultację można uzyskać w poradni, online lub umówić w domu. Na wizytę w poradni zapraszamy mamę z dzieckiem. Obecność taty jest wskazana, aby wiedział on w jaki sposób wspierać kobietę w trudnościach z karmieniem.
Na wizycie pomocna będzie książeczka zdrowia dziecka, kilka pieluch tetrowych, pieluszki jednorazowe na zmianę, ubranka "na wszelki wypadek". Można wziąć akcesoria, których używamy do karmienia dziecka. Również butelkę z odciągniętym pokarmem lub mieszanką, jeśli dziecko jest dokarmiane.

KONSULTACJE Z FIZJOTERAPEUTKĄ UROGINEKOLOGICZNĄ

Pierwsza wizyta trwa ok. 75 minut. Koszt to 180 zł
Każda kolejna trwa 60 minut. Koszt to 170 zł.
Pakiet 5 wizyt to 820 zł

Pani Fizjoterapeutka oferuje szeroki zakres terapii dostosowanych do potrzeb kobiet na różnych etapach ich życia.

Usługi obejmują:
- Fizjoterapia dla kobiet planujących ciążę: Pomoc w przygotowaniu ciała do ciąży poprzez wzmacnianie odpowiednich grup mięśniowych, co przyczynia się do zdrowszej ciąży.
- Fizjoterapia dla kobiet w ciąży: Specjalistyczne podejście mające na celu wsparcie komfortu fizycznego w trakcie ciąży oraz przygotowanie ciała do porodu.
- Fizjoterapia dla świeżo upieczonych mam: Skupienie się na regeneracji i odzyskaniu sił po porodzie na każdym etapie połogu. Praca nad raną po cesarskim cięciu oraz po epizjotomii a w późniejszym czasie mobilizacja blizn.
- Fizjoterapia dla pań z dziećmi: Zabiegi dostosowane do potrzeb mam, które doświadczają specyficznych wyzwań fizycznych związanych z opieką nad dziećmi.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram